موجودات

زامبی (Zombie)

زامبی

زامبی,زامبی چیست,زامبی در فیلم
زامبی

زامبی چیست؟

زامبی ها امروزه از موجودات مورد علاقه فیلم ها،سریال ها و بازی های کامپیوتری هستند و همه شما با آن آشنایی دارید.آن ها تقریبا نامیرا،بی مغز،شکست ناپذیر و تشنه خون اند.

شرح ظاهری

آن ها به هر شکل و اندازه ای ظاهر می شوند،تا وقتی که قیافه ای مخوف دارند و به دنبال خوردن شما هستند زامبی نامیده می شوند.

در قدیم آن ها را مربوط به روح می دانستند که به بدن برگشته و از قبر بیرون می آیند اما امروزه اکثرا یک نوع ویروس باعث ایجاد زامبی می شود.آن ها بدنی پوسیده با زخم های فراوان دارند.پوست بدن ها سفید و کم رنگ و چشمای آن ها آب رفته است.بسیار کند و سست هستند و در عین حرکت دست های خود را جلو نگه می دارند.

از سال ۱۹۹۰ به بعد در بازی های کامپیوتری آن ها کمی خشن تر و خطرناک تر طراحی شدند به گونه ای که توانایی حمله و چنگ زدن داشتند.

از سال ۲۰۰۰ به بعد آن ها بسیار خطرناک شدند،گویا به آن ها جنون دست داده است.آن ها سریع تر از زامبی های قدیمی بودند.

آخرین نوع آن ها بیشتر به اسکلت مرده شبیه هستند.آن ها قادر به پریدن،بالارفتن و دویدن با سرعت تمام هستند و حتی می توانند قربانیان را تکه تکه کنند.

خصوصیات اخلاقی

این موجودات همیشه بی عقل و بدون روح بودند که تنها سه حالت وجود دارد:

  • ویروسی باعث دیوانگی یا جنون آن ها شده است.
  • ویروسی آن ها را کشته اما دیگر اعضای بدن به جز مغز را زنده کرده است.
  • فرد به طرز وحشتناکی کشته شده و روح آن بین دو دنیا گیر کرده است.

توانایی های ویژه

آن ها کنترل کننده اعمال خود نیستند اما با این حال آنها یکی از خطرناک ترین موجودات شناخته می شوند و از یکسری توانایی ها برخوردارند.

آن ها توانایی بویایی و شنوایی بسیار قوی ای دارند و حتی در تاریکی می توانند ببیند و ردیابی کنند.

کافی است توسط یک زامبی گاز گرفته شوید تا خودتان تبدیل به آن شوید.کشتن یک زامبی کار بسیار سختی است زیرا تا وقتی که به مغز آن ها آسیبی نرسد،همچنان به سمت شما حرکت می کنند.آن ها به دسته های بزرگ تبدیل می شوند و همه جا را فرا می گیرند که باعث می شوند شکست دادن آن ها کمی دشوار شود.

منشاء وجود زامبی و ریشه یابی در تاریخ

کلمه زامبی اولین بار از آفریقا شنیده شد.مردم بومی گابون و کانگو به روح های مرده ای به نام ndzumbi یا nzambi باور داشتند که هدف آن ها نامشخص است.

با جابجایی برده ها از آفریقا به آمریکا این افسانه ها به آن سر قاره ها هم رسید
بعد ها مذهب جدیدی به نام voodoo آمد که باور جدیدی از این موجودات داشت که می گفتند آن ها توسط کائن ها برای بردگی به وجود آمده اند.

فیلم night of the living dead اولین فیلمی بود که حظور زامبی ها را نشان داد.این فیلم در سال ۱۹۶۸ ساخته شد و ژانر جدیدی را وارد عرصه ی فیلم ها و بازی های تخیلی کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 + 30 =


همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن