اسکاندیناویموجودات

کراکن(Kraken)

کراکن

کراکن یک موجود افسانه ای و غول پیکر در فولکلور اسکاندیناوی است که در اقیانوس زندگی می کند.این موجود اختاپوسی غول پیکر است که طبق افسانه ها و نوشته ها در سواحل اطراف نروژ و گرینلند پدیدار می شود و کشتی ها و ماهی گیران را می ترساند.

نام کراکن که انگلیسی است درواقع از زبان سوئدی و نروژی گرفته شده است.در زبان آلمانی مدرن به معنای اختاپوس است اما همچنان به موجود افسانه هم اشاره می کند.از قرن ۱۸ام به بعد این موجود به چندین شکل توصیف شده است.گاهی اختاپوس،گاهی ماهی مرکب و گاهی به صورت خرچنگ توصیف شده است.

لطفا در صفحات اجتماعی ما عضو شوید
اینستاگرام=monsterpedia.ir
کانال=@monsterpedia

کارل لینه گیاه شناس و پزشک سوئدی(پایه گذار نظام امروزی طبقه بندی گیاهان و جانوران) در نوشته های خود از دو موجود غول پیکر گفت.یکی هاف گوفا (مه دریا) که همان کراکن است و دیگری لینگ بکر(خار پشت) که نهنگی بزرگ تر از دیگر نهنگ ها بود.او گفت که طبیعت این موجود این است که کشتی ها،انسان ها و هرموجود دیگری که زندیک شود را ببلعد.

یک نویسنده ناشناس نروژی ان را نوعی ماهی غول پیکر دانست که افرادی زیادی آن را ندیده بودند زیرا آنقدر بزرگ بود که مانند یک جزیره دیده می شد.

اریک پونتوپیدان نویسنده نروژی هم این موجود را بسیار بزرگ و جزیره مانند معرفی کرد و گفت چیزی که خطرناک تر از این موجود است،گرداب هایی است که ایجاد می کند او همچنان گفت که بازو های آن به قدری بزرگ و قدرتمند است که می تواند یک کشتی را در عرض چند ثانیه به اعماق بکشاند.اطراف این موجود ماهی های بسیاری جمع شده اند که حکم غذا را برای او دارند و ضرب المثل “تو باید رو کراکن ماهیگیری کرده باشی” برای کسی که تعداد زیادی ماهی صید کرده است از همینجا می آید.

جیکوب والنبرگ نویسنده سوئدی این موجود را خرچنگ ماهی خواند که در کف اقیانوس به آرامی خوابیده است و اگر بیدار شود و به سطح آب بیاید تا چندین مایل موج ایجاد می شود و همه چیز را در بر می گیرد.

کراکن امروزه در کامیک ها،فیلم ها،داستان ها،موسیقی و بازی های کامپیوتری دیده می شود.مانند فیلم دزدان دریایی کارائیب و یا بازی خدای جنگ.

کراکن
کراکن
کراکن
کراکن

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 + 30 =


همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن