اساطیراسکاندیناوی

دورف (Dwarf)

در اساطیر نورس و ژرمنی،دورف ها موجوداتی بسیار سیاه،انسان مانند،قد کوتاه،ریش بلند و زشت و اغلب نامرئی یاد شده اند.آن ها در اعماق زمین زندگی می کنند و در آهنگری،استخراج معدن و ساخت و ساز بسیار ماهر هستند.اگر در معرض نور خورشید قرار بگیرند خشک و سنگ می شوند.آن ها از دانایی بسیار بالایی برخوردار هستند و اکثر علم ها را می دانند.می گویند که دورف ها از گوشت و خون یمیر(Ymir) به وجود آمده اند و با اینکه از انسان ها کوتاه دارند اما دارای قدرت بیشتری به صورت طبیعی یا جادویی هستند.سازه های آنها بسیار عجیب و جادویی است،مانند میولنیر چکش تور،گلیپنیر طنابی که با آن فنریر را بستند،اسکیدبلادنیر کشتی فریا،گانگیر نیزه اودین،دراپنیر انگشتر اودین و شراب دانایی.بر اساس افسانه ها آن ها امکان دارد با انسان ها دوست یا دشمن باشند. دورف های مرد در مقابل زنان (انسان) بسیار شهوت پران هستند در صورتی که دورف های زن به دنبال مرد های قهرمان اند.

طبق افسانه های نورس چهار دورف به نام های Austri،Vestri،Nordri،Sudri به معنی شرق،غرب،شمال و جنوب،چهار گوشه آسمان را نگه داشته اند.

امروزه دورف ها نژادی بسیار معروف در داستان ها و فیلم ها هستند.همانطور که در سفید برفی و هفت کوتوله،ارباب حلقه ها،نارنیا و … می بینیم.همچنین در اغلب بازی های کامپیوتری امکان ساخت کاراکتر هایی از این نژاد برای گیمر ها ممکن است.

دورف ها

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 + 23 =


همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن