اروپاموجودات

بنشی پیام رسان مرگ در اساطیر ایرلند (Banshee)

شبی تاریک در ایرلند فرارسیده و جنگل لباس مه پوشیده است.شیون و ناله ای گوش خراش و غم انگیز سکوت شب را می شکند وبه دنبال آن صدای گریه های پی در پی فرا می رسد.این ها صدای یک بنشی است که دارد به ما هشدار می دهد که مرگ نزدیک است.

بنشی یا بانشی نوعی از ارواح ها هستند که در زمان مرگ بعضی از خانواده ها به آن ها هشدار می دهند.می گویند آن ها فقط برای برخی از خانواده های بزرگ ایرلندی گریه می کردند اما با ازدواج های پی در پی این خانواده ها گسترش یافت.
اگر تعداد زیادی از آن ها در جایی حضور پیدا کنند،نشانگر این است مرگ فردی بزرگ،مهم و یا مقدس نزدیک است.
همچنین در مکان هایی که غم و درد بسیاری وجود داشته باشد حضور دارند.(مکان های مرگ دست جمعی مانند آتش سوزی بزرگ)

توصیف ظاهری بنشی

بنشی ها نیت خوبی دارند اما میان موجودات افسانه ای ظاهر دوستانه ای ندارند.آن ها کفن و شنل های پاره و سیاه بر روی لباس قرمز و یا سبز خود می پوشند.موهای آن ها بسیار بلند است و میتواند رنگ پریده و یا قرمز باشد.چشمان آن ها بسیار غم انگیر و دردناک و کبود است،گویا قرن هاست در حال گریه کردن هستند.
آن ها به سه شکل ظاهر می شوند.اولی به صورت زن جوان است.دومی مانند یک زن سن بالا است و سومی به شکل یک زن بسیار پیر و شکننده ظاهر می شود.
در اسکاتلند موجودی به نام Bean Nighe وجود دارد که مشابه بنشی است.با این تفاوت که یک سوراخ دماغ و پاهایی به شکل اردک دارد.
البته آن ها کمتر دیده می شود بلکه اغلب شنیده می شوند.صدای عزاداری و فریاد آن ها در شب شنیده می شود.در سال ۱۴۳۷ پادشاه اسکاتلندی جیمز اول ادعا کرد که با یکی از آن ها برخورد داشته است.
گزارش های بسیاری از دیده شدن و یا شنیده شدن آن ها توسط خانواده های سلطنتی وجود دارد.

بنشی
نقاشی بنشی

شخصیت بنشی

شاید آن ها شکل ترسناکی داشته باشند اما خشونتی از آن ها دیده نشده است.ظاهر تاریک و ترسناک بنشی ها احتمالا از تراژدی زندگی ترسناک آن ها می آید.برخی می گویند آن ها دخترانی بودند که پس از به دنیا آمدن کشته شده یا جان باختند.برخی بر این باورند که آنان ملکه پری ها بودند که پس از خلقت انسان ها به زیر زمین کشیده شده اند.
آن ها بسیار وفادار هستند.یک بنشی قرن ها خود را وقف یک خانواده سلطنتی می کند.آن ها نسبت به کشور خود هم وفادار اند به گونه ای که فقط به خانواده های اصیل آن قوم می چسبند و از خانواده های نرمن و ساکسون دوری می کنند.

توانایی های ویژه بنشی

آن ها بخاطر آینده نگریشان معروف اند.بنشی ها دقیقا قبل از مرگ یک نفر ظاهر می شوند.در برخی از داستان ها آمده است که آن ها نام شخصی را که قرار است بمیرد به زبان می آورند و حتی از چگونگی مردن آن سخن می گویند.اما اکثر اوقات آن ها فقط شیون می زنند.شیون آن ها پیام بسیار قوی ای است و حتی از کیلومتر ها دورتر شنیده می شود.باعث می شود احساس سردی در قلب کنیم و بترسیم.برخی می گویند از قدرت صدای آن ها شیشه های پنجره خرد می شوند.اما بعضی ها بر این باورند صدای آن ها آرامش بخش است و در واقع شعر آن ها به فردی که قرار است عزادار شود آرامش می دهد.
معادل اسکاتلندی بنشی Bean Nighe در رساندن پیام مرگ بسیار متفاوت عمل می کند.آن ها لباس های خونی مشابه لباس های فردی که قرار است بمیرد را در رودخانه می شورند و نسبت به بنشی ها بسیار سخنگو ترند.
آن ها فقط هشدار مردن کسی را نمی دهند.اگر کسی مرده باشد و کسی از مرگ او خبردار نباشد،بنشی ها با فریاد های خود خبر مرگ را اعلام می کنند.

اصل و نسب و ریشه افسانه بنشی

قبل از اینکه ارواح بنشی وجود داشته باشند،زنانی در ایرلند کار آن ها را انجام می دادند.به آن ها keeners و یا نوحه سرایان می گفتند.
آن ها استخدام می شدند تا به مراسم ختم و یا بیرون خانه فردی که قرار است به زودی بمیرد بیایند و عزاداری کنند.آهنگ شیون و زاری آن ها مردم دیگر را به عزاداری دعوت می کرد.
سوابق تاریخی ای وجود دارد که می گوید آن ها تا قرن هشتم وجود داشتند اما پس از آن به صورت افسانه بنشی بر سر زبان ها چرخیدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 24 =


همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن