سلتیکموجودات

اونک (Afanc)

اَوَنک یا اَدَنک یک موجود افسانه ای،در واقع هیولای دریاچه ای از قوم سلتیک است که ظاهرا به کروکودیل،سگ آبی شبیه است.برخی هم بر این باورند که اونک اهریمن است.

اونک در کمین آن هایی است که به اندازه کافی احمق هستند تا در دریاچه او شنا کنند.اولین بار به اونک در قرن ۱۵ام اشاره شد که در دریاچه لنگورس زندگی می کرد.

داستانی روایت می کند که زنی از اونک مراقبت می کرد اما وقتی مردم روستا متوجه این موضوع شدند اونک را به زنجیر کشیدند و این باعث عصبانی شدن او شد که در آخر منجر به کشته شدن زن توسط اونک شد.در این داستان اونک توسط شوالیه پرسیوال کشته شد.

در داستانی دیگر آمده است که یک شوالیه همراه با سه پسر پادشاه به شکار اونک رفتند.شوالیه از آن ها جلوتر رفت چون میخواست افتخار کشتن این موجود را داشته باشد و میان مردم معروف شود.وقتی وارد غار شد زنی را دید که به او گوش زد کرد که اونک نامرئی و بسیار سریع و خطرناک است و قطعا تو را با پرتاب دارت های سمی اش خواهد کشت.او به شوالیه یک سنگ جادویی داد که اونک را از حالت نامرئی خارج کند.شوالیه با کمک سنگ موفق شد که سر این موجود را قطع کند و این افتخار را بدست آورد.برخی دیگر بر این باورند که این موجود توسط پادشاه آرتور کشته شده است.

 

مانسترپدیا اونک

اونک در سریال مرلین که توسط آرتور کشته شد

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 21 =


همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن