اسکاندیناویموجودات

نوم یا گنوم (Gnome)

گنوم چیست

نوم یا گنوم موجودی کوتوله و بسیار کوچک است که وابستگی بسیار به زمین دارد.در افسانه های قدیم آن ها معدنچی های زیرزمینی بودند اما امروزه گویا آنها از تونل ها در آمده و در باغبانی به
انسان ها کمک می کنند.

توصیف ظاهری گنوم ها

تقریبا همه ی انسان ها تصور کوچکی از گنوم ها دارند.به این صورت است که آن ها انسان های کوچک با دست ها و پاهایی کوچک هستند که صورت و شکمی گرد دارند.گنوم ها پوستی روشن و ریش سفید،دماغ بزرگ و لبخندی دوستانه دارند که باعث می شود صورتشان پف کند. و برای تکمیل این دل ربایی آن ها لباس های بسیار روشن به رنگ های سبز،زرد و آبی می پوشند و معمولا کلاه قرمز می گذارند.آن ها به طور متوسط دارای ۱۵ سانتی متر قد هستند اما برخی از افسانه های از ۳۰ سانتی متر سخن می گویند.مرد ها معمولا ۳۰۰ گرم و خانم ها معمولا ۲۵۰ تا ۲۷۵ گرم وزن داشتند.

توصیف ظاهری در افسانه ها

این ها توصیف های است که بعد از سال ۱۸۰۰ میلادی رایج شد.قبل از آن گنوم ها در افسانه های باستان موجوداتی سیاه و زشت و بسیار وحشی بودند که زیر زمین زندگی می کردند و هیچ اهمیتی به
بهداشت خود نمی دادند و صددرصد لباس های رنگی نمی پوشیدند و اصلا هم به انسان ها کمک
نمی کردند.

گنوم
گنوم

شخصیت

اولین نوشته ها از آن ها گویای این مسئله بود که آن ها هیچ میلی به ارتباط با انسان ها ندارند و بسیار خشک و سرد اند به همین علت زیر زمین زندگی می کنند.حتی گنوم های امروزی هم کمی خجالتی اند و معمولا زیرک و مرموزانه به تصویر کشیده می شوند و در حال نگاه کردن آدم ها به صورت مخفیانه هستند.


گنوم های باستان که در اعماق زمین زندگی می کردند به کار در معدن و داشتن ثروت فراوان معروف بودند.
آن ها نگهبانان گنج بودند و علاوه بر دانش و خرد درباره زمین،اطلاعات بسیاری از پول و طلا
داشتند به گونه ای که می گفتند اگر یک گنوم یک مرد را نصیحت کند،او پول دار می شود.
گنوم های امروزی از زیرزمین بیرون آمدند و در جنگل ها و باغ ها زندگی می کنند.آن ها مهربان تر شده اند اما هنوز ذات خود را فراموش نکرده ان و گویا گاهی بلاهایی سر انسان ها به بار میاورند و بسیار شوخی می کنند.

توانایی های ویژه

آنها ارتباط ویژه ای با زمین دارند و گویا به همان سرعت که انسان ها امروزه پرواز می کنند،آن ها
زیر زمین جابجا می شوند.از دیگر قدرت های آنها می توان به غنی سازی خاک برای رشد گیاه و
میوه و شکوفه زدن گل ها اشاره کرد.
بعضی از آن ها توانایی حرف زدن دارند در حالی که بسیاری از آن ها توانایی سخن گفتند ندارند.
طبق داستان ها،آن هایی که حرف می زنند اغلب جک و معما می گویند.

تاریخ

گنوم ها اولین بار توسط پاراسلسوس شیمیدان قرن ۱۶ ام معرفی شدند که آن هارا عناصری زنده از زمین می دانست و تا سه قرن بعد همین باور میان دانشمندان و شیمیدانان جا گرفت.
در قرن ۱۹ام آن ها از زیر زمین بیرون آمدند.ابتدا آن ها معکوس و وارونه پری ها بودند.آن ها زشت،زمینی و عقب مانده شناخته می شدند در حالی که پری ها زیبا،روحانی و ظریف بودند.اما کم کم دنیای بیرون در آن ها اثر کرد و مهربان تر شدند و امروزه در داستان های کودکان جا باز کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. اطلاعات بسیاری از پول و طلا
    داشتند به گونه ای که می گفتند اگر یک گنوم یک مرد را نصیحت کند،او پول دار می شود.
    مرسی که انقدر کامل و جامع مطلب میزارید اما فقط اگر گنوم یه (مرد) رو نصیحت کنه پولدار میشه؟ درباره ی خانوم ها این مطلب صدق نمیکنه؟ اگه صدق میکنه پس آوردن جنسیت یک انسان تو این مقاله چندان جالب نیست به نظرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 + 28 =


همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن